Azory

Archipelag Azorów wyłania się z Oceanu Atlantyckiego prawie w połowie drogi między Europą i Ameryką Północną.

Azory

Grupa Zachodnia

Grupa zachodnia obejmuje wyspy Corvo i Flores - leżą około 1800 km od kontynentu północnoamerykańskiego.

Flores

Grupa Centralna

Grupa centralna jest największa, obejmuje wyspy Faial, Graciosa, Pico, São Jorge i Terceira.

Szczyt Pico

Grupa Wschodnia

Grupa wschodnia obejmuje wyspy Santa Maria i São Miguel, jest oddalona 1400 km od kontynentu europejskiego.

Jezioro Fogo


Grupa Zachodnia

Wyspa Flores

Grupa zachodnia (port. Grupo Ocidental) obejmuje wyspy Corvo i Flores, które leżą około 1800 km od kontynentu północno-amerykańskiego. Wyspy tej grupy leżą na północnoamerykańskiej płycie tektonicznej. Mają powierzchnię 160 km2 i zamieszkuje je około 4 200 osób.Corvo

Corvo

Corvo to najmniejsza wyspa Azorów, ma 6,24 km długości i 3,99 km szerokości. Ma owalny kształt - rozciąga się z północy na południe, a jej powierzchnia wynosi 17,1 km2. Wyspę zamieszkuje 430 osób (2011 dane). Wyspy Corvo i Flores tworzą grupę zachodnią archipelagu. Corvo jest oddalone o 17,9 km od Flores. Najwyższy punkt wyspy ma wysokość 720 m, znajduje się w obszarze znanym jako Estreitinho.


Więcej o Corvo

Flores

Flores
Wyspa Flores ma 16,5 km długości i 12,2 km szerokości, co przekłada się na 141,4 km2 powierzchni. Wraz z wyspą Corvo oddaloną o 17,9 km tworzy grupę zachodnią archipelagu Azorów. Jest to najbardziej na zachód wysunięta część kontynentu europejskiego, która jest zamieszkana przez 3 793 mieszkańców (spis 2011). Najwyższym punktem jest szczyt Moro Alto wznoszący się na wysokość 911 m n.p.m.


Więcej o Flores

Zdjęcia zawarte w artykule pochodzą ze strony www.visitasores.com.